شیر خشک, غذای کودک و نوزاد

بررسی کامل محصول شیر خشک گلدن گات

قطعا بهترین و کامل‌ترین ماده غذایی برای یک کودک، شیر مادر است. نوزادان از بدو تولد تا حدود 2 سالگی خود، به دلیل نداشتن دندان، مجبورند تنها از مواد غذایی به صورت مایع و یا نیمه جامد استفاده کنند. شیر مادر منبع کاملی از انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، مواد معدنی و مغذی برای کودک می‌باشد. با آغاز شش ماهگی و افزایش میزان سوخت و ساز اندام‌ها، در بدن کودک کمبود شدیدی از منابع حیاتی همانند آهن و کلسیم به وجود می‌آید. در این زمان باید به وسیله‌ی مصرف سایر مواد غذایی در برنامه غذایی کودک، به تامین این کمبودها اقدام کنیم.

یکی از راهکارهای مناسب برای تغذیه کامل کودک، استفاده از انواع مکمل‌های غذایی است. شرکت‌های تولید کننده مکمل‌های غذایی کودکان، با اضافه کردن انواع مختلف عناصر حیاتی مورد نیاز بدن کودک، همانند کلسیم، آهن، روی و… ضمن تغذیه کامل و سیر شدن کودک، به رشد کامل اندام‌ها کمک می‌کنند. شیر خشک از متداول‌ترین مکمل‌های غذایی است. زمانی که کلمه نوزاد را می‌شنویم، دو کلمه پوشک و شیر خشک سریعا به ذهن خطور می‌کند.

 

شیر خشک چیست؟

در سال 1866 میلادی یک داروساز سوئیسی آلمانی‌تبار، با استفاده از ترکیبات مختلف شیر گاو، آرد و شکر غذای جایگزینی را برای این دسته از نوزادان که از شیر مادر محروم بودند، اختراع کرد که بعدها به نام شیر خشک معروف گردید. امروزه با اضافه شدن انواع مختلف مواد اولیه همانند میوه‌ها و غلات گوناگان، شیر خشک‌های مختلفی تولید و عرضه شده است.

bJWJKhuIsKJn6DVbxc9z

برای تغذیه کودکانی که شیر مادر نمی‌خوردند باید چه کاری انجام داد؟

به دلایل گوناگونی برخی از نوزادان تمایل به خوردن شیر مادر ندارند. اصطلاحا گفته می‌شود که کودک با شیر مادر قهر کرده است. از رایج‌ترین عوامل این پرهیز توسط نوزادان بیماری کودک و مخصوصا بیماری مربوط به دهان نوزاد و همچنین تغییر بو و طعم شیر مادر به دلیل مصرف مواد غذایی جدید توسط مادر و تاثیر آن بر روی شیر می‌باشد.

همان طور که اشاره شد، تا زمانی که کودک دندان دربیاورد و سیستم گوارشی آن تکامل پیدا کند، باید از غذای ساده آن هم به صورت مایع و روان تغذیه کند. در صورتی که کودک با شیر مادر قهر کند، می‌توان به وسیله انواع مختلف شیر خشک‌ها به تغذیه کودک پرداخت. البته بعضی اوقات این مادر است که نمی‌تواند شیر مورد نیاز کودک را تولید و تامین کند. برخی مادران نیز به دلیل شاغل بودن و دور بودن از نوزاد خود، امکان شیر دادن به کودک را ندارند. لذا کودک گرسنه می‌ماند. در این حالت نیز می‌توان با استفاده از انواع شیر خشک‌ها، کودک گرسنه را سیر نمود.

 

شیرخشک یا پودر شیر طی فرایندی از تبخیر شیر‌ و خشک‌ شدن آن تولید می شود. شیر‌ خشک ماندگاری طولانی تری نسبت به شیر مایع دارد و نیازی به نگهداری آن در یخچال نیست.
راهنمای محصولات

یک شیر خشک مناسب چه ویژگی دارد؟

قطعا بهترین غذا برای یک نوزاد شیر مادر نوزاد است. چرا که بدن نوزاد کمترین حساسیت غذایی را به شیر مادر خود دارد. معده و سیستم گوارش برخی از کودکان توانایی هضم و جذب چربی خاصی به نام لاکتوز را ندارند. این کودکان با مصرف شیر حاوی لاکتوز، همانند شیر گاوی و گوسفندی، دچار دل درد، استفراغ، اسهال، مخاط و یا خون در مدفوع و حتی مرگ می‌شوند. از این رو مصرف لبنیات در این کودکان متوقف می‌شود. لبنیات منبع مهم تامین کننده کلسیم برای بدن است. با فقدان کلسیم سیستم اسکلتی کودک کامل رشد نکرده و از استحکام کافی برخوردار نخواهد بود.

در سال‌های اخیر و انجام تحقیقات علمی گسترده بر روی شیر بز، محقین به این نتیجه رسیده‌اند که چربی شیر بز در مقایسه با شیر گاو و گوسفند، 5 تا 6 برابر سریعتر در معده هضم و در روده جذب می‌شود. دلیل این موضوع این است اسید‌های چرب با زنجیره متوسط در شیر بز وجود دارد حال آن که در شیر گاو و گوسفند، اسیدهای چرب با زنجیره‌های طولانی‌تر وجود دارد. همچنین مصرف شیر بز باکتری‌های روده را نیز بهبود می‌بخشد.

ویژگی مهم دیگر یک شیر خشک، صرفه اقتصادی آن است. در کنار اینکه هر چه یک شیر خشک غنی‌تر باشد برای تغذیه کودک بهتر است، نباید قیمت آن زیاد باشد. لذا قیمت زیاد باعث فشار بر والدین و کمتر شدن میزان مصرف می‌شود.

 
Followon

شرکت گلدن گات، اولین تولید کننده شیر خشک از شیر بز

اکثر شیر خشک‌های موجود در بازار بر پایه شیر گاوی تهیه و تولید می‌شوند. شرکت گلدن گات در سال 1998 میلادی با بررسی و انجام تحقیقات گسترده بر روی شیر بز، به نزدیک‌ترین فرمول شیر خشکی دست یافت که به شیر مادر شباهت حداکثری داشته باشد. هضم شیر خشک گلدن گات برای کودکانی دچار بیماری‌های گوارشی همانند کولیک هستند بسیار راحت است.

در شیر بز میزان پروتئین کازئین آلفا کمتر از شیر گاو است. لذا بر خلاف شیر گاوی، مصرف شیر بز حساسیت و آلرژی غذایی کمتری دارد.

شرکت گلدن گات با استفاده از شیر بزهای سالم که در مراتع سرسبز و طبیعی کشور نیوزلند با شرایط کاملا بهداشتی تغذیه و دوشیده شده است؛ شیر خشک گلدن گات خود را تهیه و عرضه نموده است.

 

شماره بندی شیر خشگ گلدن گات به چه معناست؟

همان طور که اشاره شد، شرکت گلدن گات با تحقیقات گسترده خود، محصولات متنوعی برای کودکان شما تولید کرده است. شیر خشک گلدن گات با دسته بندی به سه دسته شیر خشک گلدن گات 1، شیر خشک گلدن گات 2 و شیر خشک گلدن گات 3 به صورت دقیق با توجه به سن کودک شما ساخته شده است. دلیل این توجه دقیق به سن، این است که با افزایش سن کودک، نیاز‌های جدیدی در بدن کودک به وجود می‌آید. لذا باید از شیر خشکی استفاده نمود که حاوی تمام مواد مورد نیاز کودک است.

به طور کلی از شیر خشک گلدن گات 1 برای نوزادان از بدو تولد تا 6 ماهگی، از شیر خشک گلدن گات 2 برای نوزادان 6 ماهه تا یک ساله، و از شیر خشک گلدن گات 3 برای تغذیه کودکان یک ساله به بالا استفاده می‌شود.

 
شیر خشک گلدن گات ۱، یکی از بهترین نمونه‌های شیر خشک برای نوزادان از بدو تولد تا ۶ ماهگی است. شیر خشک گلدن گات از شیر بز تهیه شده است و نزدیک‌ترین فرمولاسیون به شیر مادر را دارد‌.
خرید محصولات

نحوه و میزان مصرف شیر خشک گلدن گات

شیر خشک‌ها یکی از بهترین مواد غذایی هستند که کودکان با مصرف آن به راحتی تغذیه و سیر شده و وزن گیری مناسب پیدا می‌کنند. یکی از علائم رشد طبیعی و صحیح یک کودک وزن گیری متناسب با سن و قد کودک است. با توجه به میزان اشتها کودک و سن آن باید از پودر شیر خشک و آب تمیز برای تهیه شیر خشک اقدام کنید. به یاد داشته باشید که هرگز از آب جوش با دمای بالا استفاده نکنید. دلیل این امر این است که آب جوش با دمای بالا، باعث از بین رفتن باکتری‌های ضروری و کمک کننده به سلامت روده که در شیر خشک وجود دارد می‌شود. لذا در صورتی که آب تمیز در اختیار ندارید، می‌توانید آب را جوشانیده و سپس کناری بگذارید تا دمای آن ولرم (در حدود 50 درجه سانتی گراد) شود.

خواص مصرف شیر بز چیست؟

همانند سایر لبنیات شیر بز نیز سرشار از مقادیر زیادی کلسیم می‌باشد. همچنین شیر بز حاوی انواع پروتئین‌ها و ویتامین‌ها، مس، روی، سدیم، امگا۳ و منیزیم می‌باشد. مصرف شیر بز در افزایش جذب آهن، بهبود کارکرد مغز و لوزالمعده، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، تنظیم اسید و باز بدن، تقویت متابولیسم موثر و کاهش التهابات بدن می‌باشد.

handsome-goat

چرا شیر خشک گلدن گات؟

در تولید شیر خشک‌های گلدن گات، از روغن‌های گیاهی آفتابگردان و کلزا استفاده شده است. به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده و افزودنی‌های مجاز همانند شکر، هم قابل مصرف برای کودکان مبتلا به دیابت است و هم منجر به بروز آلرژی و حساسیت به دلیل وجود مواد نگهدارنده نمی‌شود.

شیر خشک گلدن گات حاوی مقدار مناسبی از انواع ویتامین‌های D، C، A، ویتامین‌های گروه B، فولیک اسید، زینک، آهن، کلسیم، فسفر، اسیدهای چرب مورد نیاز کودک است.


خرید شیر خشک گلدن گات از ایران بیبی

خرید شیر خشک گلدن گات از فروشگاه تخصصی ایران بیبی

انواع مختلفی از شیر خشک‌ها با توجه به مواد اولیه سازنده‌ی شیر خشک و همچنین رده‌ی توصیه شده مصرف، تهیه و تولید شده است. شما می‌توانید با مراجعه به داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌ها نسبت به تهیه و خرید شیر خشک مورد نظر خود اقدام نمائید. فروشگاه اینترنتی ایران بیبی یک فروشگاه معتبر و به نام در زمینه‌ی فروش محصولات تخصصی کودک و مادر است. ایران بی‌بی با ارائه انواع شیر خشک‌های گلدن گات؛ نگرانی شما والدین گرامی در خصوص کیفیت و اصالت کالا را بر طرف نموده است. شما می‌توانید همین الان شیر خشک گلدن گات را با بهترین قیمت موجود در بازار در کنار سایر محصولات سایت تخصصی ایران بی‌بی، سفارش و درب منزل تحویل بگیرید.

سوالات متداول

قطعا بهترین و کامل‌ترین ماده غذایی برای یک کودک، شیر مادر است. شیر مادر منبع کاملی از انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، مواد معدنی و مغذی برای کودک می‌باشد. 

چربی شیر بز در مقایسه با شیر گاو و گوسفند، 5 تا 6 برابر سریعتر در معده هضم و در روده جذب می‌شود. دلیل این موضوع این است اسید‌های چرب با زنجیره متوسط در شیر بز وجود دارد حال آن که در شیر گاو و گوسفند، اسیدهای چرب با زنجیره‌های طولانی‌تر وجود دارد. همچنین مصرف شیر بز باکتری‌های روده را نیز بهبود می‌بخشد.

با توجه به سن کودک شما، گلدن گات شیر خشک مخصوصی را تولید نموده است. به طور کلی از شیر خشک گلدن گات 1 برای نوزادان از بدو تولد تا 6 ماهگی، از شیر خشک گلدن گات 2 برای نوزادان 6 ماهه تا یک ساله، و از شیر خشک گلدن گات 3 برای تغذیه کودکان یک ساله به بالا استفاده می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.