مراقبت و سلامت

درمان نفخ نوزاد با قطره اینفاکول

یکی از دلایل اصلی گریه نوزادان نفخ و دل درد در ناحیه شکم و معده‌ی آن‌ها است. اگر کودک شما پاهای خود را بالا می‌برد و بعد به بیرون کش می‌دهد؛ و همزمان نیز پشتشان را قوس می‌دهد، به احتمال زیاد دچار درد ناشی از نفخ شده است؛ و با انجام این کار سعی دارد که ریفلاکس معده خود را دفع کند. عوامل گوناگونی در ایجاد نفخ و دل درد در کودکان موثر هستند. کودکان تا سه ماهگی هنگام خوردن شیر مادر، مقدار زیادی هوا نیز بلعیده و وارد معده خود می‌کنند. کولیک در کودک باعث گریه‌های طولانی و بی قراری و بد خوابی کودک می‌شود. لذا توصیه اکید می‌شود که پس از شیر خوردن کودک حتما به گرفتن باد گلو کودک اقدام شود. اما در برخی کودکان علی رغم تلاش والدین برای گرفتن بادگلو، همچنان دل درد و نفخ آن‌ها ادامه دارد. در اینجا مصرف داروهای خوراکی ضد نفخ برای کودکان تجویز می‌شود. با مصرف قطره اینفاکول هوای اضافی در شکم کودک خارج شده و کمک می‌کند تا نفخ شکم کودک از بین ‌برود. اگر می‌خواهید بدانید چه عواملی باعث بروز نفخ در کودک می‌شود، و چگونه می‌توانید با مصرف قطره اینفاکول نفخ نوزاد خود را بر طرف کنید با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

چه عوامل دیگری باعث ایجاد نفخ در کودک می‌شود؟

همان طور که اشاره شد، احتمال ایجاد نفخ در نوزادان تازه متولد شده تا سه ماهگی آن‌ها بیشتر از سایر سنین شایع است. البته با آغاز فرآیند درآمدن دندان کودکان، و به مرور خوردن غذاهای نیمه جامد و جامد نیز ممکن است کودک شما دچار دل درد شود. چرا که مدتی طول می‌کشد تا سیستم گوارشی بدن کودک به مواد غذایی جدید عادت کند. سایر علل ایجاد نفخ به شرح زیر است:

نوشیدن آب یا آبمیوه: کودکان تا 6 ماهگی نباید از مواد غذایی جز شیر مادر و یا شیر خشک استفاده کنند. به عقیده برخی از پزشکان اطفال، حتی نباید تا شش ماهگی به کودک آب داد، و آب مورد نیاز بدن کودک باید از طریق مصرف شیر مادر و یا شیر خشک تامین شود. در میوه‌ها و به تبع آن، در آبمیوه‌ها، فروکتوز و ساکارز وجود دارد که به دلیل ضعیف بودن سیستم گوارشی کودک، امکان هضم کامل وجود نداشته و منجر به نفخ شکم کودک و حتی در مواردی اسهال می‌شود.

غذا دادن به کودک مخصوصا کودکانی که تمایل دارند مستقل شوند و خود غذا بخورند به دلیل ریختن شدن غذا کار سختی است. با استفاده از پیشبند کاسه دار لاو بیبی با خیال راحت به کودک خود غذا دهید.
خرید محصولات

کمبود آب بعد از 6 ماهگی: همان طور که اشاره شد، نوشیدن آب برای نوزادان زیر شش ماه مجاز نمی‌باشد. یکی از مشکلاتی که نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان نیز درگیر آن هستند، یبوست است. یبوست یا خشکی بیش از اندازه مزاج، بیماری است که بر اثر آن، مدفوع در قسمت انتهایی روده بزرگ سفت شده و دفع کردن مدفوع سخت و با درد همراه خواهد بود. از اصلی‌ترین دلایل بروز یبوست کم آبی بدن است. زمانی که در بدن کمبود آب وجود داشته باشد، جداره روده تا حداکثر میزان ممکن آب مواد غذایی را جذب می‌کنند. از بعد از شش ماهگی، روزانه می‌توان به میزان یک چهارم تا نصف یک لیوان (یعنی در حدود 60 الی 120 میلی‌لیتر) به کودک آب داد. البته با افزایش سن کودک به یک سالگی، این میزان می‌تواند به سه چهارم تا یک لیوان کامل آب (یعنی در حدود 180 الی 240 میلی‌لیتر) برسد. یکی از راه‌های جلوگیری از یبوست مصرف مناسب مواد غذایی حاوی فیبر است. فیبر به ماندگاری رطوبت در روده کمک می‌کند.

536935291

مصرف مواد غذایی سنگین: زمانی که گفته می‌شود مصرف فلان ماده غذایی اصطلاحا سنگین است یعنی هضم آن برای سیستم گوارشی بدن سخت‌تر از سایر غذاها است. در کودکان نیز هضم برخی از مواد غذایی دچار مشکل شوند. سبزیجاتی همانند گل کلم و یا بروکلی، ممکن است منجر به نفخ شود. یکی از متداول‌ترین اشکال غذایی کودکان سوپ‌ها و آش‌ها هستند. حبوبات موجود در این گونه غذاها بسیار نفاخ هستند. به جهت از بین بردن نفخ حبوبات کافی است قبل از استفاده و مصرف آن‌ها در غذا، چند ساعتی در آب خیس بخورند.

Burp-a-baby_1536x680

چگونه بادگلو کودک را بگیریم؟

چه در زمان تغذیه کودک با شیر مادر و چه با شیر خشک، مقداری هوا همراه با شیر توسط کودک به داخل بلعیده می‌شود. البته در خصوص مصرف شیر خشک، این میزان هوا به دلیل سریع‌تر جریان یافتن شیر در بطری، نسبت به شیر مادر بیشتر است. لذا حتما پس از شیر دهی به کودک باید نسبت به گرفتن بادگلو کودک اقدام شود. برای گرفتن بادگلو، کودک را در آغوش خود و مقابل سینه خود گرفته و با یک دست پشت معده کودک را به آرامی ماساژ دهید. این کار باعث خروج بهتر هوا از معده‌ی کودک خواهد شد.

چه زمان می‌توان از قطره اینفاکول برای درمان نفخ نوزاد استفاده کرد؟

چه زمان می‌توان از قطره اینفاکول برای درمان نفخ نوزاد استفاده کرد؟قطره اینفاکول یک داروی خوراکی است دارای قابلیت مصرف برای نوزادان از بدو تولد می‌باشد. فرمولاسیون قطره اینفاکول بسیار ساده و سبک بوده لذا هضم آن برای تمام سنین راحت است. البته برای مصرف قطره اینفاکول باید حتما با پزشک مشورت کرده و با تجویز آن اقدام به مصرف قطره اینفاکول انجام دهید.

اگر هوای بلعیده شده توسط کودک به صورت حباب‌های بسیار ریز در معده پخش شده باشد، ضمن ایجاد ناراحتی و دل درد، کودک نمی‌تواند با آروغ زدن و بادگلو، این هواهای داخل شکم و نفخ خود را دفع کند. در اینجا با مصرف قطره اینفاکول این مشکل بر طرف می‌شود. قطره اینفاکول حاوی سایمتیکون است. از مهم‌ترین خواص سایمتیکون خاصیت ضد کفی آن است. علاوه بر این سایمتیکون توسط بدن نوزاد جذب نشده و خطری نیز برای کودک ندارد. حباب‌های کوچک در معده کودک به یک دیگر متصل شده و حباب‌های بزرگتری را تشکیل می‌دهد. سپس ماساژ شکم کودک و ضربه زدن به پشت کودک، و با زدن یک بادگلو، هوای اضافی خارج می‌شود. البته باید توجه کرد که نباید توقع اثر بخشی فوری و آنی از قطره اینفاکول داشت و باید چند روز به صورت منظم و مرتب از قطره اینفاکول استفاده کرد تا شاهد نتیجه فوق العاده آن در رفع نفخ و کولیک کودک باشیم.

 
دستمال مرطوب، که به آن حوله مرطوب یا دستمال ضدعفونی کننده نیز گفته می‌شود، تکه‌های کوچک کاغذی و یا پارچه‌ای است؛ که پیش از مصرف، مرطوب شده‌اند و برای راحتی بیشتر مصرف کننده، اغلب به شکل تا شده و به صورت جداگانه، بسته بندی می‌شوند.
راهنمای محصولات

چگونه باید از قطره ضد نفخ اینفاکول استفاده کنیم؟

قبل از هر بار مصرف این درمان نفخ نوزاد، باید شیشه‌ی حاوی قطره اینفاکول را به خوبی تکان دهید تا محتویات آن کاملا هم بخورد. به جهت راحتی بیشتر در استفاده از این قطره نفخ نوزاد، در بسته بندی قطره اینفاکول یک قطره چکان مندرج قرار گرفته است. شما پدر و مادر گرامی می‌توانید به راحتی و با پر کردن قطره چکان، و ریختن قطره اینفاکول در قسمت انتهایی حلق کودک، به درمان نفخ نوزاد خود کمک کنید.

اگر بعد از حدود 3 الی 4 روز مصرف همچنان کودک شما دچار ناراحتی به دلیل نفخ بود، با مشورت و اجازه پزشک، دوز مصرف قطره ضد نفخ اینفاکول را بیشتر کنید.

در ضمن یادآور می‌شود به جهت تاثیر بهتر این دارو برای نفخ شکم نوزاد، قبل از مصرف هر وعده غذایی نسبت به استفاده از قطره اینفاکول اقدام کنید.

 

خرید قطره اینفاکول

ضد نفخ اینفاکول
قطره ضد نفخ اینفاکول (Infacol) تاریخ انقضا 08.2024
تومان365,000
• مناسب برای تسکین دل درد ناشی از کولیک •...
آیا مصرف قطره ضد نفخ اینفاکول برای کودک من مجاز است؟

شرکت اینفاکول یک شرکت انگلیسی است که در زمینه محصولات کودکان فعالیت می‌کند. این شرکت سعی کرده است با استفاده از مواد اولیه‌ای که کمتر منجر به بروز آلرژی در کودکان می‌شود، محصولی با ریسک پایین بروز حساسیت تولید نماید. البته توصیه می‌شود که قبل از مصرف داروی قطره ضد نفخ اینفاکول، همانند سایر داروها، نسبت به کسب اطلاع از مواد تشکیل دهنده و سازنده قطره اینفاکول به وسیله ‌مطالعه بروشور آن اقدام کنید.

همچنین یادآور می‌شود که مصرف قطره ضد نفخ اینفاکول برای کودکانی که دچار اختلال تیروئید دارند اصلا مناسب نمی‌باشد.

 
قطعا بهترین و کامل‌ترین ماده غذایی برای یک کودک، شیر مادر است. شیر خشک گلدن گات از شیر بز تهیه شده است و نزدیک‌ترین فرمولاسیون به شیر مادر را دارد‌.
راهنمای محصولات

قطره ضد نفخ اینفاکول، بهترین قطره برای درمان نفخ نوزاد

قطره اینفاکول، به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده و مواد افزودنی همانند رنگ‌های مصنوعی و شکر و الکل، بهترین قطره برای درمان نفخ نوزاد شماست. چرا که همین مواد می‌توانند باعث ایجاد دل درد در کودک شوند. وجود طعم پرتقال در این قطره، باعث شده است که کودک شما با اشتیاق نسبت به خوردن این قطره اقدام نماید.

نکته حائز اهمیت این است که به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده در تهیه این قطره، پس از باز شدن درب شیشه حاوی قطره اینفاکول، تنها 4 هفته زمان مصرف از آن را دارید و پس از اتمام زمان گفته شده باید محتویات شیشه را دور بریزید.

 
159776-3-week-old-baby-s-stomach-continues-to-rumble

خرید قطره اینفاکول از ایران بیبی

یکی از بهترین درمان‌های نفخ در نوزادان، استفاده از قطره ضد نفخ اینفاکول است. بهتر است تا قبل از شروع گریه مجدد کودک به دلیل درد شکم و نفخ و بی قراری و نخوابیدن، با خرید آنلاین قطره اینفاکول از سایت تخصصی محصولات مادر و کودک ایران بی‌بی و تحویل آن درب منزل، آرامش را به کودک و خودتان هدیه دهید. ایران بی‌بی مفتخر است با ارائه قطره اینفاکول با بهترین قیمت بازار و تضمین اصالت کالا، کنار شما پدران و مادران گرامی در درمان کودک دلبند شما باشد.

 

سوالات متداول

کودکان تا 6 ماهگی نباید به عقیده برخی از پزشکان اطفال، از آب استفاده کنند. از بعد از شش ماهگی، روزانه می‌توان به میزان یک چهارم تا نصف یک لیوان (یعنی در حدود 60 الی 120 میلی‌لیتر) به کودک آب داد. البته با افزایش سن کودک به یک سالگی، این میزان می‌تواند به سه چهارم تا یک لیوان کامل آب (یعنی در حدود 180 الی 240 میلی‌لیتر) برسد.

برای گرفتن بادگلو، کودک را در آغوش خود و مقابل سینه خود گرفته و با یک دست پشت معده کودک را به آرامی ماساژ دهید. این کار باعث خروج بهتر هوا از معده‌ی کودک خواهد شد.

مهم‌ترین خواص سایمتیکون خاصیت ضد کفی آن است. علاوه بر این سایمتیکون توسط بدن نوزاد جذب نشده و خطری نیز برای کودک ندارد. حباب‌های کوچک در معده کودک به یک دیگر متصل شده و حباب‌های بزرگتری را تشکیل می‌دهد. سپس ماساژ شکم کودک و ضربه زدن به پشت کودک، و با زدن یک بادگلو، هوای اضافی خارج می‌شود.

مصرف قطره ضد نفخ اینفاکول برای کودکانی که دچار اختلال تیروئید دارند اصلا مناسب نمی‌باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.